Ewa Farna: „Kluka ještě nemám, naši mě hlídají!“

1. října 2008 v 14:54 | Pawča |  Z internetu
Ewa Farna: „Kluka ještě nemám, naši mě hlídají!“Mladičká zpěvačka Ewa Farna (14) skvěle zvládá svoji práci i školu. Navíc má pod kontrolou i pubertu. Proč obdivuje Petra Koláře? Jak prožívá svůj úspěch?

Co pro vás Ewo znamená čtvrté místo v Českém slavíkovi? Teď šlapete na paty zpěvačkám jako Lucie Bílá nebo Aneta Langerová, a jednou je můžete i předstihnout…

"Myslím, že v nejbližší době se to nestane, ale radost z toho čtvrtého místa rozhodně mám." (Usmívá se)

Jaké to je být už od třinácti let mediální hvězdou?

"Já se jako mediální hvězda vůbec necítím. Vystupuju pro radost a doufám, že když mám radost já, tak ji dokážu přenést i na publikum."Za rok a půl jste stihla vydat celkem tři desky, to je docela hodně…

"V České republice vyšly jen dvě desky, první byla Měls mě vůbec rád, a druhá se jmenuje Ticho. Třetí deska vyšla v Polsku pod názvem Sam na sam, ale jsou tam stejné písně jako na desce Měls mě vůbec rád, jen jsou nazpívané polsky."

Nazpívala jste titulní píseň k jednomu dílu seriálu Ošklivka Katka, který poběží na TV Prima od 3. března. Je ta píseň napsaná speciálně pro tento seriál?

"Ano, je to tak. Jmenuje se Jaký to je?"

Nenabídli vám v seriálu nějakou roli? Vzala byste ji případně?

"Záleží, co by to bylo, ale proč ne? Asi bych se nebránila. Musím ale říci, že už jednu seriálovou roli mám. Hraju v jednom populárním polském seriálu "Hela w opalach"… takovou puberťačku, která se obléká do černého, nosí piercing a má tak nějak všechno na háku."

Sedí vám ta role?

"Řekla bych, že celkem ano. Myslím si, že takové role se hrají dobře, je to určitě jednodušší, než hrát obyčejnou holku, která není ničím zvláštní."

Pomáhá vám někdo vybírat oblečení? Máte nějakého stylistu?

"Když se připravuju na vystoupení, tak se radíme s mamkou, ale při focení nebo natáčení mi pomáhá stylista. Vždycky trvám na tom, abych se v oblečení dobře cítila, takže konečné rozhodování je stejně na mě a mamce."

Co vy a kosmetika? Jak třeba pečujete o vlasy?

"Mám teď na vlasech přeliv, ale spíš jen kvůli regeneraci, barvu na vlasy nepoužívám. Před půl rokem jsem si nechala udělat pár pramínků melíru, ale není to nějak moc výrazné."

Jaký máte vztah k Petrovi Kolářovi? Na Desce roku v divadle Hybernia jste moc chtěla sedět vedle něj…

"Mám ho ráda, protože je to pohodový a vtipný člověk, je mi v jeho společnosti fajn."
Petr Kolář zpívá poměrně dlouho, takže už nasbíral spoustu zkušeností. Poradil vám někdy s něčím?

"Zatím ne, zas tak dobře se neznáme. Když se potkáme, tak si jen tak povídáme o všem možném."

Vy se chystáte na turné, že?

"Turné začíná na konci března a má podtitul Zazpívej si na Ewa tour 2008. K turné jsme vymysleli soutěž pro fanoušky, protože chodí spousta dopisů, v nichž lidé píší, že by si se mnou chtěli zazpívat, tak jsme jim v tom chtěli vyjít vstříc."
V čem soutěž spočívá?

Fanoušci si stáhnou z www.ewafarna.cz některý z hudebních základů písně Měls mě vůbec rád, Jaký to je či Ticho, nahrají se např. na telefon a pověsí záznam zpět na stránky ke koncertu, na kterém si chtějí se mnou zazpívat. Tři zpěváci, kteří obdrží největší počet hlasů, a hlasovat může kdokoli, si vždy zazpívají na daném koncertě a diváci potleskem rozhodnou, kdo si se mnou zazpívá. Finále proběhne na pražském koncertě v polovině června o zájezd do Alp.Hraje vaše doprovodná kapela jen s vámi?

"Ne, ti kluci vystupují i s jinými zpěváky, ale já je beru tak, že to jsou moji kluci." (Úsměv)
Nedostala jste už nabídku zpívat v muzikálu?

"Ano, dostala, ale v současné době mám hodně práce. Na koncertní šňůře se dostanu i na Slovensko a do Polska, takže je toho opravdu moc."
Teď jste v deváté třídě, kam se chystáte dál?

"Ráda bych šla na gymnázium. A pak? Těžko říci."
Neuvažujete o konzervatoři?

"Chtěla bych mít všeobecné vzdělání, rodiče si to také přejí. Nejsem si jistá, že by mě studium na konzervatoři naplňovalo."

Chodíte na hodiny zpěvu?

"Spíš bych to nazvala hlasovou hygienou. Učím se zvětšovat rozsah a piluju správnou techniku zpěvu, abych si neničila hlasivky.
Jak s tím nabitým programem zvládáte školu? Máte individuální plán?

"Ne, zatím ne. Ale budu o tom do budoucna možná uvažovat."
Už máte chlapce?

"Ne, ale občas nějaký kluk přijde a dá mi kartičku s číslem, to mi přijde roztomilé."
Uznáváte svátek svatého Valentýna?

"Nic proti tomu nemám, ale ten den nijak zvlášť neprožívám. Napíšu pár přátelům, které mám ráda, ale nic víc."Už je to trochu starší, je to když bylo Ewě ještě 14 let, takže kdoví, třeba se mezi tím něco změnilo :)!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama